Americký veľvyslanec v Nemecku by rád zvrhol vládu Merkelovej -- manipulatori

Americký veľvyslanec v Nemecku by rád zvrhol vládu Merkelovej

Tak nám americký veľvyslanec v Nemecku Richard Grenell bude osobne intervenovať vo vnútornej politike Európy v prospech anti-systémových konzervatívnych strán.
Americký veľvyslanec v Nemecku by rád zvrhol vládu Merkelovej

A dokonca rád by zosadil zosadil súčasnú nemeckú vládu. Oznámila to na svojom tweetovom účte Anne Applebaum, americká novinárka, historička a spisovateľka, ktorej články uverejňuje aj Denník N.

Nuž, montovanie sa Američanov do vnútorných záležitostí rôznych krajín a ovplyvňovanie ich politiky je známou vecou. Pri nedávnom prevrate na Ukrajine bol zachytený telefonát vtedajšej zástupkyne šéfa diplomacie pre Európu a Euráziu Victorie Nuland a vtedajšieho veľvyslanca USA na Ukrajine, v ktorom jasne hovoria, koho treba pretlačiť do novej ukrajinskej vlády. Na Ukrajine teraz vládnu výrazne radikálne, nacionalistické a neonacistické elementy.

Takže z tohto dôvodu to nie je nič prekvapujúce, skôr je to prekvapujúce, že sa rozhodli trollovať aj nemeckú vládu. Môže to súvisieť aj s možnou obchodnou vojnou medzi USA a Európou, alebo projektom Nord Stream 2.


Martin Šaro,   04 Jun 2018