Denník N by rád zaujímavé témy, nejaké by boli... -- manipulatori

Denník N by rád zaujímavé témy, nejaké by boli...

Denník N oslovil verejnosť s výzvou, aby im poslala tipy na témy, o ktorých by rada čítať. Vypočujeme teda tú výzvu, lebo a nejaké tipy by tu aj boli.
Denník N by rád zaujímavé témy, nejaké by boli...

Stalo sa tak konkrétne tu. dali by sa odporúčiť dva okruhy...

1. #metoo, domáce násilie a iné okolo toho

Niektoré feministicky nastavené redaktorky tohto (neo)liberálneho denníka sa veľmi rady venujú témam ako násilie na ženách, domáce násilie (samozrejme len na ženách) a rodová rovnosť. Nuž, v tejto súvislosti by boli zaujímavé ako agresivita žien, násilie žien na svojich partneroch a takmer emočné terorizovanie a sekýrovanie svojich partnerov na dennom poriadku... Sám autor týchto riadkov bol v poslednom období svedkom scénok, pri ktorých padli tieto slová, ktoré sa síce berú s humorom, to čomusi nasvedčujú:

Len nehovorte mojej žene bo bude...

Ako niektoré ženy vedia svojich chlapov sekýrovať. Až ja som bol z nej nervôzny.

Včera som si vybojoval možnosť pozerať hokej. Žena pozerá tie svoje somariny, tak som jej povedal, že buď budem pozerať, alebo pôjdem pozerať do krčmy...

Tieto slová sú pravdivé, odzneli nezávisle na sebe, v troch rôznych situáciách a povedali ich ľudia, ktorí o sebe navzájom možno ani nevedia. Len dokresľujú situáciu, že realita, ktorú sa snaží maľovať Istanbulský dohovor a jeho priaznivci je falošná a v slovenských rodinách a vzťahoch to zväčša vyzerá úplne inak, a nie je to o mužoch, ktorí sa rodovo podmieneným násilím snažia vybojovať si dominanciu.

Mimochodom autor týchto riadkov si dal námahu a začiatkom tohto roka venoval čas a pohľadal prípady vrážd, ktorých obeťami sa stali muži, a páchateľkami ich ženy, resp. parnerky. Zameral sa pritom len na prípady, ked došlo k vražde nie v sebaobrane. 30min vyhľadania na internete stačilo na to, aby sme našli 4 vraždy a jedno nebezpečné vyhrážanie sa. To síce bolo na Luníku IX., ale však nebuďme rasisti.

Alebo čo tak napísať pár riadkov o obsahu dokumentu Červená pilulka (2016 – Red Pill)? Jeho Režisérka Cassie Jaye samú seba označovala za feministku, avšak po natočení dokumentu sa ako bojovníčka za rovnosť feminizmu vzdala.

2. Ukrajina...

Aj tu by toho bolo, len je obava, či sa boj Denníka N s fašizmom nekončí na našej východnej hranici. Tak napríklad: čo tak téma enormného nárastu neonacizmu a s tým spojeného uctievania bývalých príslušníkov SS Galícia, alebo UPA? A čo tak článok o strelcoch na Majdane a v tejto súvislosti rozhovor s ukrajiskou lekárkou a priamou účastníčkou udalostí na Majdane Oľgou Bogomolec, ktorá ako prvá prišla s tým, že ako po demonštrantoch, tak aj po príslušníkoch Berkutu strieľali tí istí snajperi? Alebo čo tak článok o skutočných páchateľoch udalostí v Odese? A čo tak historická téma o masakre v Babym Jaru?

Nuž, tém by bolo ako maku...


Martin Šaro,   06 Jun 2018