Pravda urobila rozhovor s vnukom Molotova, no niečo v ňom chýba -- manipulatori

Pravda urobila rozhovor s vnukom Molotova, no niečo v ňom chýba

Na nedávnu konferenciu GLOBSEC 2018, ktorá sa konala v druhej polovici mája v Bratislave prijal pozvanie aj ruský politológ a politik Vjačeslav Nikonov.
Pravda urobila rozhovor s vnukom Molotova, no niečo v ňom chýba

Vjačeslav Nikonov je vnukom bývalého sovietskeho politika a diplomata Vjačeslava Molotova a denník Pravda s ním urobil rozhovor.

Rozhovor to nie je dlhý a podľa autora týchto riadkov mu niečo chýba.

Vjačeslav Nikonov je nielen vnukom Mototova, ale aj jeho životopiscom. Preto je škoda, že mu neboli položené otázky smerujúce k známemu paktu o neútočení z roku 1939, keďže Molotov ako vtedajší minister zahraničných vecí Sovietskeho zväzu bol jednou z hlavných persón pri jeho dojednaní a podpise.

Tento pakt, ktorý vošiel do histórie aj ako Pakt Molotov-Ribbentrop budí kontroverzie aj po rokoch. U nás sa prezentuje najmä ako rozdelenie Európy medzi dvoch diktátorov a dva totalitné režimy, no skutočnosť nie je tak prostá. Preto by v našich končinách bolo zaujímavé poznať názory Molotova na ten pakt a napätú situáciu v Európe krátko pred začiatkom II.svetovej vojny, hoc aj prostredníctvom jeho životopisca a vnuka v jednom.

Škoda, snáď nabudúce...


Martin Šaro,   30 May 2018