Ukrajina sa mení na fašistický štát a u nás si to nevšímame -- manipulatori

Ukrajina sa mení na fašistický štát a u nás si to nevšímame

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko mal krátky tlačový brífing, na ktorom oznámil, že sa mu nepáčil postup ukrajinskej tajnej služby SBU
Ukrajina sa mení na fašistický štát a u nás si to nevšímame

Tá totiž zinscenovala zavraždenie novinára Babčenka pôvodom z Ruska, ktorého údajne chceli zabiť ruské tajné služby. Správa o zavraždení novinára sa okamžite rozletela do sveta a ukrajinský premiér Hrosman okamžite obvinil Rusko, k čomu sa pridali aj niektorí európski predstavitelia. No napokon je všetko inak a mnoho ľudí aj z novinárskych kruhov sa cíti podvedených, právom.

Iniciatíva predsedu Národnej rady je chvályhodná. Ukrajinci by mali kadečo vysvetľovať, ale nielen o prípade zinscenovania vraždy novinára.

V prvých mesiacoch 2014 totiž u nášho východného suseda vyvrcholili dramatické udalosti, ktorých výsledkom bolo zvrhnutie zákonne zvoleného prezidenta a vlády. Na základe mnohých faktorov je známe, že tento štátny prevrat bol riadený Spojenými štátmi americkými a podporovaný mnohými predstaviteľmi krajín EU ako aj samotnej EU.

Všetky tie dramatické udalosti viedli okrem iného aj k v vypusteniu džina ukrajinského nacionalizmu a neonacizmu. Hlavnou bojovou silou prevratu boli totiž najmä skupiny Jarošového Pravého sektora a nacionalistická strana Sloboda. Jej šéf Oleh Tyahnybok bol Centrom Simona Wiesethala v roku 2012 vyhlásený za piateho najväčšieho antisemitu na svete. Jej v maskáčových bundách odetých mládencov je dnes vidno takmer všade. Bojové skupiny Pravého sektora a ďalších extrémistických skupín boli zvážané na všetky miesta, kde si dovolili ľudia nahlas vyjadriť nesúhlas s novými poriadkami a násilím tam potláčali akýkoľvek odpor.

V súčasnosti je Ukrajina v zajatí fašizmu a tzv. banderovskej ideológie. Ako národní hrdinovia sú uctievaní ukrajinskí nacionalisti a príslušníci SS. Poslankyňa mestskej rady v Ľvove Mariana Baťjuk dokonca nazvala Hitlera Veľkým človekom.


V apríli 2018 roka sa v Ľvove dokonca konala výstavka výzbroje a výstroje divízie SS Galícia, ktorá bola tvorená ukrajinskými dobrovoľníkmi a mimo iného aj potláčala Slovenské národné povstanie. Jej bojovníci boli prezentovaní ako bojovníci za nezávislosť. V deň, keď sa výstavka konala pricestoval do mesta ukrajinský prezident Petro Porošenko. Organizátor výstavky Anton Petryvsky na kameru povedal, že

Nesmieme zabudnúť, že základným cieľom založenia divízie Galícia, bolo vytvorenie jadra budúcej ukrajinskej armády, aby si Ukrajinci mohli vydobiť svoju nezávislosť.

Podme si aspoň v obrázkoch a videách ukázať, ako to na dnešnej Ukrajine vyzerá aj ked nás propaganda presviedča, že tam žiadneho banderizmu a fašizmu niet.

A týmito otázkami sa u nás nikto nezaoberá. A samozrejme ani médiá. O to je to desivejšie, že mnohé z nich tropili a tropia veľký poprask kvôli našim extrémistom. No o Ukrajine, kde sa počas II.svetovej vojny diali veci, že pri nich Slovenský vojnový štát vyzerá ako selanka, sa mlčí.

Poďme si aspoň v obrázkoch a videách ukázať, ako to na dnešnej Ukrajine vyzerá aj ked nás propaganda presviedča, že tam žiadneho banderizmu a fašizmu niet.

Najskôr video reportáž z odkrytia pamätnej tabule majorovi SS divízie Galícia Makaršukovy v jeho rodnej dedine.

Novinár, ktorý prišiel do Kyjeva kvôli finále Ligy majstrov zadal taký tweet. Nasledujú dva obrázky, ktoré prihodil jeden diskutér do diskusie pod týmto tveetom.
A ďalej:


Pochod ukrajinských nacionalistov vo Ľvove ako pripomenutie si Romana Šukevyča.


Martin Šaro,   01 Jun 2018