V Berlíne o ľudských právach a slobode slova na Ukrajine bez záujmu médií -- manipulatori

V Berlíne o ľudských právach a slobode slova na Ukrajine bez záujmu médií

V pondelok sa v nemeckom Bundestagu uskutočnila konferencia, ktorú západné médiá suverénne odignorovali. O našich ani nehovoriac.
V Berlíne o ľudských právach a slobode slova na Ukrajine bez záujmu médií

Nemecká parlamentná frakcia die Linke pripravila na pondelok 11.júna 2018 na pôde nemeckého spolkového snemu konferenciu na tému „Ľudské práva a sloboda slova na Ukrajine.“.

Do Berlína na konferenciu pricestovalo niekoľko ukrajinských aktivistov, medzi nimi napríklad Jelena Berežná, ukrajinská politička a novinárka, ktorá sa nedávno stala obeťou útoku, keď ju neznámi útočníci obliali zelenou farbou za to, že si na jednej akcii k medzinárodnému dňu detí dovolila vystaviť fotografie detí z Donbasu. Prítomná bola aj Jelena Bondarenko, ukrajinská politička a novinárka, ktorá bola ešte donedávna poslankyňou Najvyššej rady Ukrajiny, či Ruslan Kocaba, súčasným ukrajinským režimom perzekvovaný novinár a pacifista.

Na konferencii sa mimo iného hovorilo o ostreľovaní obytných štvrtí na Donbase a Luhansku ukrajinskou armádou, ako aj o tom, že v ukrajinských väzniciach sa nachádzajúcich obete útoku v Odese z 2.mája 2014 a nie skutoční vinníci násilností.

Márne by ste sa pokúšali dopátrať sa čo i len zmienky o tejto konferencii v hlavných nemeckých médiách. Nuž, asi bude mať pravdu novinár a profesor Alexander Sosnowski, Podľa jeho slov, ak by ste v Nemecku chytali ruskú TV, boli by ste označený za ruského agenta. V nemeckých médiách sa udalostiam na Ukrajine veľká pozornosť nevenuje a veľká časť nemeckej verejnosti vrátane politikov prižmuruje oči nad súčasnými fanúšikmi UPA a ukrajinskými nacionalistami, ktorí sú na Ukrajine pri moci. Odôvodňujú to slovami: „Ved to boli za II.svetovej vojny naši spojenci“.

Na tomto, ale aj na dalších príkladoch by sa dala demonštrovať skutočnosť, že v západných médiách existuje cenzúra správ o skutočnom stave vecí na Ukrajine.


Martin Šaro,   13 Jun 2018